Նախագծային ուսուցման շաբաթ․ Հոկտեմբերի 22-26-ը

Նախագծային ուսուցման շաբաթ․ Հոկտեմբերի 22-26

Հոկտեմբերի 26

09։00-09։15․ Ուսումնական ժամերգություն․ Սուրբ Երրորդություն եկեղեցի

09:15-10:05 Գրաբարյան օրեր, Ուսումնական պատարագ, Սովորող-սովորեցնող նախագիծ․ Հասմիկ Մաթևոսյան, Նունե Մովսիսյան

10։30-12։30 Ճամփորդություն Ռուսական արվեստի թանգարան․ 5 տարեկաններ, Դիանա Գևորգյան, Քրիստինա Հովհաննիսյան

09:00-09:15․ Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք, պատասխանատու՝ 3-1 դասարան

09:30-13:30 Նախագծային ուսուցման աշխատանքներ՝

09:30-15:00 Հանրապետության նախադպրոցական հաստատություննների աշխատողների 5 օրյա վերապատրաստում

09:20-11:30 Բնագիտական փորձեր ․ Մարինե Մխիթարյան և 2-րդ դասարանցիներ

9:20-10:05` Թթուդրիկի գնումներ․ Մանուշակ Աբրահամյան և 2-րդ դասարանցիներ
10:10-12:35`Թթուդրիկի իրականացում․ Մանուշակ Աբրահամյան և 2-րդ դասարանցիներ

10: 10- 11 : 00 Լողուսուցման պարապմունք  փակ  լողավազանում․ Սիդոնյա Վիրաբյան և 1-ին դասարանցիներ
11: 20-12 : 20 Ծառատունկ, ծաղկատունկ կրթահամալիրի Ագարակում․ Սիդոնյա Վիրաբյան և 1-ին դասարանցիներ

11։00-14։00 Ճամփորդություն Կոմիտասի անվան թանգարան- ինստիտուտ․ Մարի ՄԻքայելյան և 3-րդ դասարանցիներ

12:55-13:35 Երևան 2800. իմ բակը, Կարինե Մամիկոնյան և 3-րդ դասարանցիներ

13:45 – 14:20  Ծառատունկ, ծաղկատունկ․ Անժելա Բլեյան և ճամբարականներ

14:50 – 15: 40 Բնագիտական փորձ․ Անժելա Բլեյան և ճամբարականներ

15:40 – 16:20  Դպրոցը կառուցողական խաղերի  բաց քաղաք. նախագիծ․Անժելա Բլեյան և ճամբարականներ

13։30-14։00   Նկարչական պլեներ «Չինարի»պուրակում․ Նարինե Պողոսյան, Նունե Խաչիկօղլյան և ճամբարականներ

14:15- 16:30 Երևան 2800․  Շողիկ Զեյնալյան և ճամբարականներ

14:00-15:00- Հեծանվավարության պարապմունք․ Սուսաննա Պետրոսյան

 

 

Հոկտեմբերի 25

09:00-09:15․ Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք, պատասխանատու՝ 3-1 դասարան

09:30-13:30 Նախագծային ուսուցման աշխատանքներ՝

09:30-15:00 Հանրապետության նախադպրոցական հաստատություննների աշխատողների 5 օրյա վերապատրաստում

9:20-10:05` Թթուդրիկ նախագծային աշխատանք՝ գնացուցակի կազմում․ Մանուշակ Աբրահամյան

11:25-13:35- Սուջուխի ծես

11 : 00 — 12: 00 Ինտեգրված օտար լեզվի պարապմունք․  Հայկուհի Հովհաննիսյան, Սիդոնյա Վիրաբյան

11։00-12։30 «Հոկտեմբերիկ» տեխնոլոգիական ստուգատես․ Դիանա Գևորգյան, Քրիստինա Հովհաննիսյան

11:30-12:30`Այցելություն Տ․Հայրապետյան գրադարան․ Մանուշակ Աբրահամյան և 2-րդ դասարանցիներ

11.00-11.50-Հ՜եյ, ջան Երևան. Երգեր«Ուսումնական պատարագ» նախագծեր-5-րդ դաս

11.20-13.00- «Խաղերգեր» նախագիծ՝ հացթխիկի երգեր՝1-ին, 2-րդ դասարաններ

12:55-13:35` Բլոգավարություն 3-1 դասարան. Մարի Միքայելյան

12։00-13։00 Միջավայրի բարեկարգում․ Ծաղկատունկ․ Սիդոնյա Վիրաբյան, Հովհաննես Անտոնյան և 1-ին դասարանցիներ

13:05-13:35 Ծառատունկ, ծաղկատունկ․ Կարինե Մամիկոնյան և 3-2 դասարան

 

13:30-17:00 Երկարացված օրվա նախագծեր՝

Քրիստինա Հովհաննիսյան

Նարինե Պողոսյան

Շողիկ Զեյնալյան

Անժելա Բլեյան

Սուսաննա Պետրոսյան

 

Հոկտեմբերի 24

09:00-09:15․ Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք, պատասխանատու՝ 3-1 դասարան

09։00-09։15 Առավոտյան ժամերգություն

09:20 Քաղաքային  տրանսպորտ․ Մետրո

10։00-16։00 Գինեստեղծումը տոն․ Ուսումնական մառան նախագծով ճանաչողական ճամփորդություն դեպի «Աշտարակաց» մառան

09:30-13:30 Նախագծային ուսուցման աշխատանքներ՝

09:30-15:00 Հանրապետության նախադպրոցական հաստատություննների աշխատողների 5 օրյա վերապատրաստում

Դաստիարակների նախագծեր՝

Անուշ Ղազարյան

Սաթեն Գևորգյան

12։00-13։00 «Հարթակ Գեղարվեստում» ակումբի հյուրն է Վրեժ Քասունին․ Քնարիկ Ներսիսյան

13:30-17:00 Երկարացված օրվա նախագծեր՝

Քրիստինա Հովհաննիսյան

Նարինե Պողոսյան

Շողիկ Զեյնալյան

Անժելա Բլեյան

Սուսաննա Պետրոսյան

 

 

Հոկտեմբերի 23

 

09:00-09:15․ Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք, պատասխանատու՝ 3-1 դասարան

09:30-13:30 Նախագծային ուսուցման աշխատանքներ՝

09:30-15:00 Հանրապետության նախադպրոցական հաստատություննների աշխատողների 5 օրյա վերապատրաստում

Դաստիարակների նախագծեր՝

Անուշ Ղազարյան

Սաթեն Գևորգյան

9.20-10.05-Հ՜եյ, ջան Երևան. Երգեր․  Հասմիկ Մաթևոսյան և 4-րդ դասարանցիներ

9: 20 — 10:00 — «Գույներ և ազդեցություններ» ուսումնական նախագիծ՝ «Ես եմ» ցուցահանդեսի նախապատրաստություն, դիմանկարների ստեղծում․ Կարինե Խառատյան և 1-ին դասարանցիներ

09:20-11:05-Այցելություն Տիգրան Հայրապետյան գրադարան․ Մարինե Մխիթարյան և 2-րդ դասրաանցիներ

09:15-10:05 Դպրոցը կառուցողական խաղերի բաց արվեստանոց․1-3-րդ դասարանցիներ

10․10-11․00-Բարի լույս Ագարակ՝ Լավաշթխիկի ծես․ 2-4 տարեկաններ

10:10-10:55 Խնկոյանական օրեր. ուսումնական նախագիծ․  Կարինե Մամիկոնյան և 3-1 դասարան

11։00-11։30 Թթուդրիկ․ Դիանա Գևորգյան, Քրիստինա Հովհաննիսյան և 5 տարեկաններ

12 : 00 — 13 : 20  Այցելություն ջերմոց-լաբորատորիա․ Սիդոնյա Վիրաբյան և 1-ին դասարանցիներ

11:00 -13:00 Սպորտլանդիա Արևելյան դպրոցի 2․3 դասարանի հետ․ Մանուշակ Աբրահամյան և 2-րդ դասարանցիներ

14։00-15։30 Գինեստեղծումը տոն․ Մարդ-խաղող-այգի․ Քրիստինա Հովհաննիսյան, Ռիմա Քեքեջյան, 5 տարեկաններ և 5-րդ դասարանցիներ․ Այցելություն Ախպարաշեն թաղամասի գինու Մառան

15:15 — 16:30  « Դպրոցը կառուցողական խաղերի բաց քաղաք» նախագիծ. Շողիկ Զեյնալյան և տարատարիք ճամբարականներ

14:50 – 15: 40—   Ծառատունկ, ծաղկատունկ

15:40 – 16:20 —    Բակային խաղեր

 

 

 

Հոկտեմբերի 22

09:00-09:15․ Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք, պատասխանատու՝ 3-1 դասարան

09:30-13:30 Նախագծային ուսուցման աշխատանքներ՝

09:15-10:05 Դպրոցը կառուցողական խաղերի բաց արվեստանոց

09.20-10.05-Երաժշտության ընտրության գործունեութնուն՝ Նախագիծ «Ռիթմի թատրոն»

10.10-10.55- Հ՜եյ, ջան Երևան. Երգեր` 3.2 դասարան

11.05-11.50 –Հ՜եյ, ջան Երևան. Երգեր,  «Ուսումնական պատարագ» նախագծեր-6-րդ դասարան

12.00-12.20- «Խաղերգեր» նախագիծ՝ հացթխիկի երգեր-1,1 դա

 

09:30-15:00 Հանրապետության նախադպրոցական հաստատություննների աշխատողների 5 օրյա վերապատրաստում

Դաստիարակների նախագծեր՝

Անուշ Ղազարյան

Սաթեն Գևորգյան

 

13:30-17:00 Երկարացված օրվա նախագծեր՝

Քրիստինա Հովհաննիսյան

Նարինե Պողոսյան

Շողիկ Զեյնալյան

Անժելա Բլեյան

Սուսաննա Պետրոսյան

Շաբաթվա նախագծերը՝

 

  1. Դպրոցը կառուցողական խաղերի բաց լաբորատորիա․ 5 տարեկաններից-5-րդ դասարանցիներ
  2. Դպրոցը բնագիտական փորձերի բաց լաբորատորիա․ Անժելա Բլեյան
  3. Գինեստեղծումը տոն․ Մարդ-խաղող-այգի․ Ռիմա Քեքեջյան, Հայկուհի Հովհաննիսյան
  4. «Հարթակ Գեղարվեստում» ակումբի հյուրն է աղջիկը գինու փողոցից․ Քնարիկ Ներսիսյան
  5. «Հարթակ Գեղարվեստում» ակումբի հյուրն է Վրեժ Քասունին․ Քնարիկ Ներսիսյան
  6. «Թթուդրիկ» Ծես. նախապատրաստվում ենք «Կրթահամալիրի տոն. Սեբաստացու օրեր» նախագծին
  7. Երևան 2800․ Քաղաքային տրանսպորտ՝ մետրո
  8. Երևան 2800․ Ծառերը որպես բնության հուշարձաններ․ 5 տարեկաններից-5-րդ դասարանցիներ
  9. Երևան 2800․ Իմ թաղը
  10. Երևան 2800․ Իմ փոքրիկ Երևանը․ Քրիստինե Շահբազյան
  11. Երևան 2800․Նկարչական պերֆորմանս բաց արվեստանոցում․ Քաղաքային կոլաժների, քանդակների պատրաստում․ Տաթև Աթոյան
  12. Ծիսական հարսանիք․ Տիկնիկների, կրծքազարդերի ստեղծում․ Տաթև Աթոյան
  13. Հեծանվաերթ+ընթերցանություն ․ Անուշ Համբարյան
  14. Ուսումնական պատարագ․ Հասմիկ Մաթևոսյան
  15. Լավաշաթխիկի ծես․ Հասմիկ Մաթևոսյան
  16. Բարձր, տաք թումբ․ Հայկուհի Հովհաննիսյան
  17. Խորհրդանշական ծառատունկ, ծաղկատունկ․ 5-6 տարեկաններ
  18. «Սեբաստացու օրեր. կրթահամալիրի տոն» նախագծերի մշակում-նախապատրաստություն
  19. Ցուցահանդես․ պերֆորմանս․ Տաթև Աթոյան

 

Դասավանդողների նախագծերը՝

Դիանա Գևորգյան

Սիդոնյա Վիրաբյան

Կարինե Խառատյան

Մարինե Մխիթարյան

Մանուշակ Աբրահամյան

Կարինե Մամիկոնյան

Մարի Միքայելյան

Քրիստինե Շահբազյան

Հայկուհի Հովհաննիսյան

Հասմիկ Մաթևոսյան

Աննա Ֆրանգյան

Տաթև Աթոյան

(49) դիտում

Թողնել արձագանք

Դուք կարող եք օգտագործել HTML թեգեր և ատրիբուտներ: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>